سفارش غذا سفارش آنلاین غذا سفارش آنلاین غذا در مشهد
اخبار گردشگری شنبه 19 بهمن 1392 ساعت 22:53

2 روستای تاریخی، جاذبه جدید گردشگری چین می‌شوند

دولت چین قصد دارد با معرفی جهانی 2 روستای تاریخی، آنها را به جاذبه‌های جدید گردشگری این کشور تبدیل کند.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دو روستای تاریخی «هانگکن» و «زیدی» که هر دو در استان هوبی چین واقع شده‌اندT تا کنون برای گردشگران ناشناخته بوده و حالا دولت چین قصد دارد آنها را به میزبان روزانه هزاران گردشگر تبدیل کند.

به گزارش برناما، روستای "هانگکن" در جنوب غربی کوهستان هونگشان واقع شده و خانه‌هایی با معماری سلسله «مینگ» و سلسله «چینگ» را در خود جای داده است. این روستا در سال ۲۰۰۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. روستای زیدی نیز آثاری از چند سلسله امپراطوری را در خود جای داده و به به همراه روستای هانگکن در سال 2000 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

این دو روستا در شرایطی از طریق شبکه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی به جاذبه‌های جدید گردشگری چین تبدیل می‌شوند که این کشور در سال 2013 نزدیک به 440 میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد داشت.

سازمان جهانی جهانگردی اعلام کرده است، چین با بیشترین میزان رشد در کسب درآمد از محل صنعت گردشگری، در صدر فهرست کشورهای آسیایی میزبان گردشگران قرار دارد.

کارشناسان با توجه به عملکرد موفق دولت چین در طول دو هفته برگزاری مسابقات آسیایی در شهر گوآنگژو، با جذب نزدیک به نیم‌میلیون نفر گردشگر و جذب بیش از یک‌میلیون گردشگر در زمان برگزاری المپیک پکن در سال 2008، پیش‌بینی می‌کنند که دولت این کشور به هدف خود در جذب 100 میلیون نفر گردشگر در سال 2020 میلادی و تبدیل شدن به مقصد نخست گردشگری جهان دست یابد.
منبع: ایسنا نوشته شده توسط: بابک تجلی نژاد

کلمات کلیدی:  اخبار گردشگری


بازگشت