سفارش غذا سفارش آنلاین غذا سفارش آنلاین غذا در مشهد
اخبار گردشگری شنبه 19 بهمن 1392 ساعت 22:45

هندی‌ها گردشگری نپال را متحول می‌کنند

با سرازیر شدن سیل گردشگران به هند در ماه‌های آتی، پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری نپال نیز متحول شود.

 با سرازیر شدن سیل گردشگران به هند در ماه‌های آتی، پیش‌بینی می‌شود صنعت گردشگری نپال نیز متحول شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در شرایطی که در آینده نزدیک دولت هند اجرای طرح صدور ویزای فرودگاهی برای گردشگران 180 کشور را آغاز می‌کند، کارشناسان بر این باورند که اجرای این طرح گردشگری نپال را نیز متحول می‌کند.

در قالب این طرح که از ماه سپتامبر اجرایی خواهد شد، برای گردشگران 180 کشور در فرودگاه‌های هند ویزای گردشگری صادر خواهد شد و گردشگران این کشورها برای سفر به هند نیازی به مراجعه به سفارتخانه‌های این کشور ندارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این شرایط کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند اجرای این طرح رشد چشمگیر گردشگران هند، افزایش گردشگران سه کشور همسایه هند شامل نپال، بوتان‌ و سریلانکا را نیز در پی خواهد داشته باشد.

در همین حال وزیر گردشگری نپال پیش‌بینی کرد، با اجرای این طرح در هند تعداد گردشگران نپال نیز حدود 30 درصد نیز افزایش یابد و بیشتر آنها از کشورهای ژاپن، مالزی، کره‌جنوبی، تایلند، چین، سنگاپور، انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، اسپانیا، ایتالیا، سوئد، سوئیس، روسیه، نروژ، آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند به نپال سفر کنند.

کشور نپال که یک مقصد گردشگری ارزان محسوب می‌شود، در سال‌های اخیر یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان در جذب گردشگر بوده که بیشتر گردشگران آن برای صعود به کوه‌های مرتفع بویژه قله اورست و یا بازدید از معابد بودایی و همچنین محل تولد بودا که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده به این کشور سفر می‌کنند.
منبع: ایسنا نوشته شده توسط: بابک تجلی نژاد

کلمات کلیدی:  نپال ، گردشگری ، اخبار گردشگری


بازگشت